„Z MUZYKĄ DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Cóż to był za wieczor dziś w Państwowa Szkoła Muzyczna I st im Z Noskowskiego w Świebodzinie. Wyjątkowy koncert „Z MUZYKĄ DO NIEPODLEGŁOŚCI” ze wspaniałymi artystami, którzy podarowali nam niezapomniane chwile przy dźwiękach najsłynniejszych polskich utworów muzyki klasycznej.

✨ Jacek Kortus z pasją i wirtuozerią prowadził nas przez wieczór przy dźwiękach fortepianu 🎹.

🌷 Kamila Susłowicz-Żmijak, Iwona Wasiak, Katarzyna Wietrenko-Tumińska, Arkadiusz Szydło oraz Magda Jabłońska-Zembik z wdziękiem i precyzją wydobywali z instrumentów smyczkowych prawdziwe perły muzyczne 🎻.

Wieczór upłynął pod znakiem nieśmiertelnych dźwięków FRYDERYKA CHOPINA oraz urokliwych kompozycji IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO. Od Nokturnu B dur, poprzez Menuet G dur, każdy z utworów przenosił nas w inną epokę, pozwalając zatopić się w głębi muzyki.

Dzięki słowom Redaktora Jana Popisa całe wydarzenie nabierało jeszcze głębszego znaczenia.

Na koniec, po owacjach na stojąco, Jacek Kortus urzekł nas wszystkich interpretacją Chopinowskiego Poloneza As-dur op. 53, zostawiając w sercach słuchaczy niegasnące emocje.

Ogromne brawa dla wszystkich artystów za tę muzyczną ucztę dla duszy! 🌸✨🎵

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023 💰

Michał Czajka