Pokaz filmy “Kot” w ramach projektu „Na fali Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – Gdynia 2022”

Wczoraj miało miejsce wyjątkowe spotkanie w Maxkino, inaugurujące serię wydarzeń pod nazwą „Na fali Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – Gdynia 2022”. 🎬 Wieczór rozpoczął się od pokazu znakomitego filmu „Kot”. 🐱 Po projekcji odbyła się inspirująca rozmowa z Zofią Kowalewską, jedną z najbardziej obiecujących reżyserów w Polsce. 🎤 Wydarzenie to nie tylko umożliwiło publiczności zrozumienie kontekstu i przesłania filmu, ale także było okazją do zadawania pytań i wymiany poglądów na temat polskiej kinematografii. 🎥

Zofia Kowalewska – urodziła się w Krakowie, absolwentka reżyserii łódzkiej PWSFTviT, brała udział w kursie dokumentalnym w Szkole Wajdy.

W 2016 napisała i wyreżyserowała dokument “Więzi”, który został wyprodukowany przez Studio Munka. Film zdobył ponad 40 nagród na festiwalach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Otrzymał między innymi Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Złotego Gołębia na DOK Leipzig. “Więzi” znalazły się na shortliście kandydatów do Oscara w tym samym roku.

Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór ❤️🍀🌹

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Michał Czajka