Konferansjer i Diwa

W niedzielę 30 października o godzinie 18:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Świebodzinie odbędzie się spektakl “Konferansjer i Diva”, który mamy przyjemność dla Państwa zorganizować jako zadanie publiczne ze środków Gminy Świebodzin. Wstęp jest bezpłatny – biletowany, a po wejściówki zapraszamy od jutra (piątek) do Galerii Spinka przy ulicy Piłsudskiego 39 w godzinach pracy naszej galerii.
Konferansjer i Diva to spotkanie teatru z operą, muzyki klasycznej z musicalem, a przede wszystkim artystów muzyków i aktorów z publicznością. Teksty autorstwa Bartka Magdziarza prezentowane przez wybitnych aktorów młodego pokolenia: Grzegorza Kwietnia oraz Mateusza Kwietnia przeplatają wykonywane utwory muzyczne wprowadzając element interakcji między artystami, a także publicznością, co w efekcie przełamuje barierę tradycyjnego „koncertu muzycznego” sprawiając, że wydarzenie staje się małym przedstawieniem. Partie solowe wykonywane przez koncertującą w Europie i Azji sopranistkę Annę Trzaskowską, przybliżą niezwykle bogaty i barwny świat opery, operetki, a także musicalu. Przy fortepianie zasiądzie laureat nagrody specjalnej Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – Krzysztof Trzaskowski.
Koncert niespełnionych życzeń upowszechnia sztukę z pogranicza muzyki i teatru, gdzie powaga miesza się z humorem, a fabuła o zabarwieniu komediowym skutkuje wytworzeniem wyjątkowych relacji między artystami.
Wydarzenie to niewątpliwie wzbogaci życie kulturalne każdej społeczności, a jednocześnie stanowić będzie wspaniałą okazję do chwili wytchnienia, refleksji i przeniesienia się w świat pełen dźwięków szczęścia i radości.

Na wydarzenie można się zapisać na facebooku.

Michał Czajka