KLASYKA KAMERALNIE I SOLO – JAKUB KUSZLIK

Dzień dobry!

Wakacje rozpoczeły się na dobre, ale my nie zwalniamy tempa i już przygotowujemy trzeci z cyklu pięciu koncertów “Klasyka kameralnie i solo” i już dziś zapraszamy na recital fortepianowy JAKUBA KUSZLIKA, najlepszego polskiego pianisty na XVIII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PIANISTYCZNYM IM. FRYDERYKA CHOPINA. 🎹 To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 12 lipca 2023 roku o godzinie 17:30 w Państwowej Szkole Muzycznej w Świebodzinie.

Jakub Kuszlik_Official – laureat IV nagrody na XVIII Konkursie Chopinowskim a także nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków na XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie jest wybitnie utalentowanym absolwentem klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w bydgoskiej Akademii Muzycznej. Jest także laureatem II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2016), półfinalistą Konkursu Beethovena w Bonn (2017). W marcu 2019 roku Jakub Kuszlik zdobył II nagrodę w Hilton Head International Piano Competition w USA, a w czerwcu 2019 III nagrodę w Top of the World International Piano Competition w Tromsø w Norwegii.

Koncertował w Polsce i za granicą, między innymi w USA, Japonii, Wietnamie, Niemczech, Włoszech, Grecji, Norwegii, Armenii, Islandii, Francji, na Litwie i w Brazylii. W listopadzie 2018 pianista wystąpił z ogromnym sukcesem w Lincoln Center w Nowym Jorku.

W lutym 2022 ukazał się jego pierwszy solowy album „Brahms, Chopin”, wydany przez Polskie Radio i zawierający nagrania z recitalu w Studio Koncertowym Polskiego Radia.

W recenzji The Gramophone Jed Distler napisał: „Zwykle skupiam się na pianistach, których cechy charakteru, talenty i dziwactwa (lub ich brak) łatwo się ujawniają. W związku z tym kilka “czarnych koni” niemal umknęło mojej uwadze, jak choćby Jakub Kuszlik. Obejrzałem ponownie występ Kuszlika w drugim etapie i szybko zdałem sobie sprawę, jak bardzo go nie doceniałem. [….] Kuszlik jest tak muzykalny, że jego niezwykłą wirtuozerię zauważa się dopiero po fakcie. On urodził się, by grać Chopina.”

W programie usłyszymy dzieła F. Chopina🎶oraz C. Debussy’ego🎶.

Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Świebodzinie zapewni doskonałe warunki akustyczne i atmosferę sprzyjającą do obioru tej wyjątkowej muzyki, a w świat muzyki słowem wprowadzi nas niezastąpiony redaktor Jan Popis.

Bilety na ten wyjątkowy recital są bezpłatne i mogą być rezerwowane przez stronę internetową 🎟️💻 (W ZAKŁADCE BILETY) lub dzięki uprzejmości Państwowa Szkoła Muzyczna I st im Z Noskowskiego w Świebodzinie bilety można odebrać w sekretariacie w dni powszednie 9:00-14:00.

Do zobaczenia na wydarzeniu! 🎶😊

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Anita